Заголовок
Телефон +38 (068) 306 70 90
Адрес Ліцензований приватний дитячий садок КИЇВСЬКИЙУкраїнам.Ірпіньпров. Київський 5
E-mail sadkyivskyi@gmail.com
Доп. поле Розпорядження про видачу ліцензії №756
Назад к списку

Пам’ятка батькам дітей, які часто хворіють. 

Для забезпечення здоров’я своїхмалюків батькамнеобхідно забезпечити деякі оздоровчі заходи вдома, обов’язково порадившись злікарем дитини – це загартовуючі заходи, збалансоване харчування,профілактичні заходи, прогулянки круглий рік, відповідний одяг дитини уприміщенні 

I. Загартовування 

§1. Рухова гімнастика щоранку замість зарядки – 5 вправ

«годинничок» (руки вперед і назад)

«півень» (поплескати руками по стегнах – кукуріку)

«паровоз» (попереміннийрух рук – чух-чух)

«насос» (руки вздовжтулуба з нахилами в сторону – сої!)

«вирости великий» (руки вгору і добре підтягнутися на носках – ЧХХ!)

§2. Обтирання шиї мокрим рушником післяранкового вмивання. 

§3. Масаж крил носа щоранку після вмивання.

§4. Полоскання рота водою з-під крана післяїжі.

§5. Як можна більше перебувати на свіжомуповітрі.

§6. Не кутати дитину.

§7. Часто провітрювати кімнату, особливо перед сном.

§8. Мити ноги водою перед сном прохолодною водою щодня (почати зтемператури води 28-30 С, поступовознижуючи до 18 С і нижче)

.II. Харчування

Яблука, чорнослив, родзинки, курага, чорна смородина, капуста свіжа і квашена, цибуля, часник, буряк, шипшина.

III. Профілактика частих ГРЗ протягом 2-3 тижнівнавесні і восени

1. Зрошення зіву настоєм часнику: 2 зубчики часнику заливають 1 склянкою кип’яченої води, настоюють добу, проціджують через подвійний шар марлі, зрошують за допомогою балончикадля клізми через 20-30 хвилин післяїжі 2 рази на день протягом 2-3 тижнів.

2. Зрошення зівун астоєм евкаліпта – 1 столова ложка на 1 склянку води – 1 раз на день – 2-3 тижні.

3. Лікувальні трави (суміш):Валеріана, собача кропива, звіробій, м’ята, шавлія: по 1 ч.л. кожної травизмішати, взяти 4 ч.л. суміші, залити 0,5 л. кип’яченої води (киплячій), настояти20-30 хвилин, процідити, давати по 1 ч.л. 3 рази на день протягом 3-х тижнів (можна до 2 місяців). При анемії додати кропиви, при болях у животі – ромашки, при алергії – череду. 4. Лікувальні ванни (загальнозміцнюючі) з додаванням трав:ромашки, череди, дубової кори, хвої – через день, 2 рази на рік навесні і восени.

5. Масаж cпини 1 раз на день після перенесеного ГРЗ протягом 3-4 тижнів.

6. У кімнаті, де перебуваєдитина, добре мати кімнатну квітку Герань, яка виділяє речовини, щовбивають мікроби і віруси. Прогулянки в зимовий період. Малюків до 3 років виводять гулятивзимку в безвітряну погоду притемпературіповітря на вулиці не нижче -15 ° С. 

Дітямвід 4 до 7роківдозволяютьсяпрогулянки до -18 ° С. У холодну пору року тривалість перебуваннядітей на повітрі в значній мірі залежить від правильної організації їх діяльності, від створення необхідних умов для фізичних вправ, веселих ігор та розваг. Для стрибків, вправ на рівновагу необхідно зробити снігові вали, для метання –намальовані мішені. 

Спробувати зробити снігові фігури,якідопомагають закріпити рухові вміння хлопців: лисиці або ведмедеві дати в лапи корзину, в яку закидають сніжки, між ногами передбачити деяку відстань, щоб дитина могла проповзати. Вправи на крижаних доріжках цікаві дітям, розвивають у них почуття рівноваги при ковзанні, вміння керувати своїмтілом під час таких рухів. Хокей. Навчання елементам цієїгри проводиться на сніговому майданчику,обнесеному невисоким сніжним валом. Дітей навчають деяким елементам хокею:вести шайбу клюшкою, не відриваючи ї ї від шайби; прокатувати шайбу клюшкою один одному, затримувати її, обводити шайбу клюшкою навколо предметів і між ними.Катання з гірки одне з улюблених і корисних для дітейрозваг. Не одноразово піднімаючись в гору, хлопцітренують серце і легені. З’їжджаючи згори, вони можуть проробляти багато додаткових рухів, які розвивають спритність, кмітливість, рішучість, мужність, координацію рухів. Діти повинні вміти падати при необхідності на бік. Правила катання по крижаній доріжці:• кататися в одному напрямку;• кататися з інтервалом;• швидко йти з доріжки після ковзання;• не перебігати крижану доріжку. Правила катання з гірки:• не кататися на ногах;• кататися по черзі;• з’їжджати вниз з інтервалом, тільки тоді, коли внизу нікогонемає;• швидко йти з доріжки після того, як з’їхав з гірки;• гальмувати в разі несподіваної появи перешкод. Вимоги до одягу дітей 3-7 років у приміщенні групи або вдома. При температурі 18-20 градусів на дитину одягають бавовняну білизну, плаття з напіввовняної або товстої бавовняної тканини, колготи, для старших дошкільнят гольфи, на ногах туфлі. При 21-22 градусів – бавовняна білизна, плаття (сорочка) зтонкої бавовняної тканини з коротким рукавом, гольфи, на ногах легкі туфлі або босоніжки. При 23 і вищеградусі-тонку бавовняну білизну або без неї, легке плаття, сорочку без рукавів, шкарпетки, на ногах босоніжки .